streda, október 27, 2021
23
marec
2019

Majstrovstvá Slovenska Nádejí a Ml. žiactva (16.3.2019)

Majstrovstvá Slovenska Nádejí a Ml. žiactva (16.3.2019)

MSR v krasokorčuľovaní - kategória „Nádeje“

      Ako sa dostať na Majstrovstvá Slovenska v krasokorčuľovaní? Ako by povedali 2 kamarátky  Saška Rumanovská a Emka Hollá –„Úplne jednoducho. Stačí len získať veeeľa bodov v Slovenskom pohári a umiestniť sa v prvej 12 - tke.“ Znie to naozaj veľmi jednoducho, ale realita je úplne iná. Za tým všetkým je ťažká drina, hodiny tréningov, stovky pádov a modrín, stres, teta „tréma“, ktorá sprevádza pretekárov na súťažiach a občas im pokazí ich voľné jazdy.

Vyčerpanosť, únava z ranného vstávania, smútok pri nevydarených piruetách či skokoch. S týmto všetkým sa stretávajú všetci pretekári počas celej sezóny. Niektorí pretekári majú na pretekoch viac šťastia, iní menej, ale všetci sa poctivo pripravujú a snažia sa podať čo najlepšie výkony.


Počas pretekárskej sezóny 2018/2019 sa v kategórii „ Nádeje 9“ a „Nádeje 10“ z klubu KK ISKRA BB najviac darilo Saške Rumanovskej a Emke Hollej. Obidve dievčatá sa tak prebojovali na Majstrovstvá SR, ktoré sa konali v Novom Meste nad Váhom. Saška postúpila zo 7.miesta a Emka z 10.miesta redukovaného rebríčka Slovenského pohára. Počas tejto sezóny 2018/2019 predviedli svoju voľnú jazdu v 9 – tich mestách na Slovensku.


Ako prvá vykorčuľovala na ľad Saška Rumanovská v kategórií Nádeje 9. Jej jazda , ktorú ukázala porote bola jej najlepšou jazdou tejto sezóny. Keď zaznel posledný tón v jej jazde Saška neudržala svoju radosť a veeeľmi sa tešila. No ešte krajšie bolo vidieť ako sa teší trénerka Zuzka Babiaková a Saškiny rodičia. Druhá obrovská radosť prišla, keď jej porota pridelila skóre 31,04 – čo sa stáva jej osobným rekordom tejto sezóny. Saška sa umiestnila na krásnom 5.mieste. Po nej nasledovala kategória nádeje 10. Tu sa nám predstavila Emka Hollá. Emka vykorčuľovala na ľadovú plochu ladne a s rešpektom. Predviedla, že aj keď príde pád, tak sa to dá ešte zachrániť a rýchlo zaradila novú kombináciu skokov. Osobný rekord síce nedosiahla – 28,14 bodov, ale naučila sa nevzdávať sa a bojovať až do posledného konca. Emka sa umiestnila na krásnom 9. mieste.

Dievčatá obidvom Vám gratulujeme a tešíme sa, že tak krásne poslúchate Vaše super trénerky Zuzku Babiakovú a Silviu Končokovú. Prajeme Vám ,aby ste sa stále zdokonaľovali a vychutnávali si tie krásne chvíle na ľadovej ploche. A už ste ovoňali ľad???? Na budúce sa Vás na to opýtame. :)))

Počet zobrazení: 592